Majówkowy niezbędnik

pod ręką mamy

Najlepsza majówka jest wtedy, gdy nie trzeba się niczym martwić. Zobacz listę rzeczy, które powinny znaleźć się w każdej majówkowej torbie, koszu czy bagażniku!

1. Ochrona przeciwsłoneczna

Majówka to czas chwytania promieni słońca i haustów świeżego powietrza. Pamiętaj jednak, że zbyt długie przebywanie na słońcu jest groźne dla skóry. Weź ze sobą krem z filtrem, przewiewną (np. lnianą) odzież, kapelusz i słoneczne okulary.

2. Zapas wody

Jesteście już zabezpieczeni przed słońcem? Zadbaj o dostęp do świeżej wody – przynajmniej 1 litr na osobę – lub upewnij się, że zaproszeni wezmą napoje ze sobą. Zamiast wody możesz podać np. lemoniadę z grillowanych cytryn.

Sprawdź przepis!

3. Koce i poduszki

Koc piknikowy to już standard. Chcesz zrobić wrażenie? Zabierz poduszki. Będzie wygodniej i bardziej stylowo. Zdjęcia z pikniku zrobią furorę w Twoich mediach społecznościowych!

4. Kosz piknikowy

Kosz piknikowy powinien być na tyle duży, by zmieścić wszystkie pyszności, a także szklanki czy sztućce. Najpiękniejsze są te z naturalnych materiałów jak np. wiklina. Jeśli jedziecie rowerem – pomyśl o plecaku!

5. Składany stół

Opcja dla tych, którzy mają auto lub przyczepkę rowerową… albo niedaleko na miejsce uczty. Nawet bez krzeseł stół zdecydowanie poprawia komfort jedzenia. Można na nim postawić przekąski w stylu finger food – np. muffinki, ciasteczka czy pokrojone ciasto – żeby każdy miał zawsze do nich dostęp.

Przepis na proste ciastka!

6. Chłodziarka i kostki lodu

Jest ciepło, a Ty planujesz upiec mięso czy serwować świeże owoce? Przyda Ci się lodówka! Spakuj do niej wszystko to, co mogłoby się zepsuć lub stracić smak w wyższej temperaturze. Masz jeszcze miejsce? Dorzuć kostki lodu – przydadzą się do pysznych napojów!

7. Kubki i słomki

Picie z kubka i przez słomkę jest nie tylko przyjemniejsze, lecz także bezpieczniejsze, bo niweluje ryzyko połknięcia osy czy pszczoły praktycznie do minimum. Każdy napój w pięknej szklance i z ozdobną słomką będzie cieszył oko bardziej!

8. Serwetki

W terenie podczas wyprawy lub pikniku jemy siedząc po turecku, dlatego zdarza się nam ubrudzić. Weź ze sobą zapas ręczników papierowych lub kolorowych serwetek, przydadzą się także do oczyszczenia talerzy po skończonej uczcie.

9. Worki na śmieci

Nie ma nic gorszego niż ucztowanie na świeżym powietrzu i zostawienie po sobie śmieci czy resztek jedzenia. Pamiętaj, że wokół ciebie żyją dzikie zwierzęta, którym nasze, często mocno doprawione jedzenie szkodzi, a opakowanie, w którym je przynosimy, rozkłada się nierzadko tysiące lat! Worki na śmieci ważą mało dla Ciebie – a bardzo dużo dla środowiska!

Zadbajmy wspólnie o przyrodę!

Słodkie Łączy z natury!

Macie wszystko? Czas się ruszyć!

Jest tyle rzeczy, którymi można umilić sobie wyjazd czy piknik. Sprawdź, jak mile i aktywnie spędzić czas z tymi, których kochasz… i świetnie się bawić.

 

Majówkowe aktywności