Zacznij od makowej masy. Mak wypłucz na sitku, przełóż go do garnka i zalej gorącą wodą. Gotuj na małym ogniu przez około 30 minut, przełóż na sitko i pozostaw do odsączenia wody. Następnie mak trzykrotnie zmiel w maszynce.
W osobnym garnku roztop masło z cukrem i dodaj rodzynki, orzechy i skórkę z pomarańczy. Podgrzewaj przez 2-3 minuty. Dodaj zmielony mak i smaż przez 10 minut. Odstaw do przestudzenia. Do ostudzonej masy dodawaj stopniowo pokruszone biszkopty i po jednym jajku, dokładnie mieszając po każdej dodanej porcji. Jeśli masa będzie za gęsta, można dodać jeszcze jedno jajko, ale konsystencja powinna być zwarta.
Czas na ciasto. Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej. 100 ml mleka podgrzej do temperatury maksymalnie 30 stopni, dodaje do niego 1 łyżeczkę cukru i 1 łyżeczkę mąki oraz pokruszone drożdże. Rozczyn przykryj ściereczką i odstaw na 20 minut w ciepłe miejsce, by wyrósł.
Roztop 60 g masła. Jajko z żółtkiem oraz cukrem ubij robotem na puszystą masę. Do miski wsyp mąkę, dodaj szczyptę soli, lekko podgrzane mleko, rozczyn, roztopione i przestudzone masło oraz ubite z cukrem jajka. Wszystko dokładnie wymieszaj drewnianą łyżką, a następnie wyrób ręcznie lub robotem, aż ciasto będzie gładkie, jednolite i będzie odchodziło od rąk (około 5 minut). Ciasto przykryj ściereczką i odłóż w ciepłe miejsce na 30 minut, by wyrosło.Wyrośnięte ciasto przełóż na stolnicę i obsyp lekko mąką. Wałkuj w duży prostokąt. Na 2/3 powietrzni rozwałkowanego ciasta, ścieramy na grubych oczkach zamarznięte masło (całą porcję na raz), tak, by 1/3 ciasta została czysta. Następnie tą czystą część załóż do środka, a na nią załóż drugą część pokrytą masłem. Tak złożony z 3 części prostokąt rozwałkuj, po czym złóż raz jeszcze w taki sam sposób (na 3 części, ale już bez dodawania masła). Po tym złożeniu, nie wałkuj już ciasta drugi raz, tylko włóż do miski, przykryj i odstaw ciasto do lodówki. Proces składania, wałkowania i chłodzenia powtarzamy jeszcze dwukrotnie.Ciasto wyjęte z lodówki rozwałkuj na prostokąt o grubości około 0,5 cm. Wycinaj po skosie trójkąty (8 lub 10 w zależności o szerokości pasków). Wzdłuż trójkątów wyciskaj słodką masę (używając rękawa cukierniczego ze sporym otworem). Będą to dwa paski masy, grubsze w szerszym miejscu trójkąta, zaś cieńsze i łączące się ze sobą u jego szczytu trójkąta. Masa powinna mieć temperaturę pokojową.Zwiń podstawę trójkąta na około 3 cm, a następnie natnij ją na środku, czyli idealnie pomiędzy paskami masy makowej. W miejscu nacięcia, ciasto rozchyl na boki. Zwiń ciasto do końca, wyginając je w trakcie w kształt księżyca.Tak uformowane rogale wyłóż na dużą blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia, zachowując między nimi spore odstępy. Przykryj czystą ściereczką i odstaw na 30 minut, do wyrośnięcia. Po tym czasie wkładamy rogale do piekarnika nagrzanego do 180 stopni, góra i dół, i piecz 20 minut.
Ostatni element to lukier. W miseczce umieść cukier, dodaj gorącą wodę i sok z cytryny, dokładnie wymieszaj. By osiągnąć idealną gęstość, dodawaj więcej cukru pudru lub wody. Lukrujemy świeżo upieczone rogale, posypując je na końcu posiekanymi orzechami i skórką z pomarańczy.