Jak przygotować się do żelowania?

Oto 5 prostych tipów

Robienie dżemów, konfitur czy galaretek z Diamant jest proste i szybkie, jednak by przebiegło bez problemów, warto najpierw przygotować – słoiczki, owoce no i odpowiedni Cukier Żelujący Diamant.

TIP #1 - Dobierz odpowiedni cukier żelujący Diamant

W ofercie do żelowania znajdziesz aż 4 świetne produkty – do dżemów, konfitur, galaretek, a nawet dodatków typu chutney. Jeśli przygotowujesz przetwory dla dzieci, wybierz 2:1 lub 1:1, czyli produkty Diamant bez konserwantów.
Wybierz cukier do żelowania Diamant w odpowiedniej proporcji i uzyskaj słodkość, jakiej potrzebujesz:

Poznaj nasze produkty do żelowania

TIP #2 – Wybierz zdrowe owoce

Do przetworów nadają się praktycznie wszystkie owoce, wiele warzyw, ziół i przypraw. Ważne, by nie miały śladów pleśni, obicia czy zwiędnięcia. Bez względu na to, czy kupisz je na lokalnym targu, zbierzesz na działce czy pod miastem, po powrocie do domu przebierz je i najlepiej od razu wykorzystaj. Owoce, które dłużej leżały, wykorzystaj np. do powideł.

Pamiętaj tylko, by unikać zbierania owoców w pobliżu ruchliwych ulic, gdyż mogą być zanieczyszczone!

TIP #3 - Przygotuj słoiczki

Dokładnie umyj słoiki płynem do mycia naczyń, wypłucz i przełóż do dużego garnka. Uzupełnij go wodą tak, by jej poziom przykrył słoiki. Doprowadź wodę do wrzenia i gotuj 20 minut. Przestudź je i delikatnie wyjmij tak, by nie dotykać ich wnętrza. Sprawdź, umyj i wysusz całą resztę – nakrętki, gumki czy klamerki.

WAŻNE! Słoiki z przetworami na bazie z cukru żelującego Diamant NIE WYMAGAJĄ JUŻ PASTERYZACJI!

TIP #4 - Przygotuj etykietki

Każdy słoik powinien być dobrze opisany – nazwą przetworu, rodzajem owoców oraz datą jego przygotowania. Etykietki możesz zrobić własnoręcznie, ale jeśli chcesz zaoszczędzić czas, pobierz nasz szablon TUTAJ. Wydrukuj go, potnij na części i umieszczaj na słoikach, np. przy pomocy taśmy klejącej.

Potrzebujesz zająć czymś kreatywnym najmłodszych? Pobierz także nasze super-owocowe kolorowanki TUTAJ. Albo po prostu - zaproś wszystkich do wspólnego żelowania, to dziecinnie proste!

Pobierz etykietki i kolorowanki

TIP #5 - Znajdź idealny, prosty przepis!

Koniec z wielogodzinnym staniem przy garnkach jak nasze babcie czy prababcie! Niektóre owoce trzeba tylko zasypać wcześniej cukrem, by zmiękły, ale z cukrem żelującym Diamant samo gotowanie trwa dosłownie kilka minut!

Nie wierzysz? Sprawdź nasze przepisy!

Pobierz darmowy e-book

Zażeluj ulubione owoce

W Polsce królują niezmiennie jabłka i truskawki. Zajadamy się także malinami, śliwkami i gruszkami. Ulubione owoce nigdy się nie nudzą, a to dlatego, że możesz wyczarować z nich za każdym razem coś nowego. Zobacz nasze pomysły, jak zamknąć w słoiczkach najpopularniejsze owoce.

Odważ się na coś więcej!

Jak sprawić, by dżem z truskawki smakował inaczej? Co dodać do konfitury, by nie było nudno? Jak zażelować warzywa? Mamy mnóstwo pomysłów i dodatków, które odmienią Twoje ulubione przepisy, dodadzą przetworom nowej, pysznej nuty i zaskoczą Twoich bliskich.

Przetwory z kreatywnym twistem